Kad muzikantas sulauktų tautos dėmesio, jis turi būti arba talentingas, arba skandalingas. Ar tikrai? „Noriu groti“ bandys paneigti šį mitą. Mes pasakosime apie paprastus žmones, neseniai išdrįsusius paimti gitarą į rankas ir įrodžiusius sau, kad muzikuoti gali kiekvienas.
Pirmuoju herojumi išsirinkome vieną linksmiausių gitaros studijos „Noriu groti“ mokinių, nuolat besišypsantį Paulių. Po smagių kamantinėjimų ir filmavimų sužinojome visą tiesą apie jo mokymosi groti gitara ypatumus. Paulius dirba draudimo kompanijoje. Kadangi profesija rimta, tai ir laisvalaikio pomėgių – galybė.
Negana to, kad Paulių galima sutikti gitaros studijoje (mokosi groti jau pusantrų metų) ir krepšinio varžybose, draugai teigė matę jį bėgant Vilniaus maratone – pavydėtinas entuziazmas! Bet grįžkime prie gitarų. Mokytis Paulius nusprendė ne atsitiktinai. Pats jau senokai namie turėjo gitarą ir užtat vieną gražią dieną gimtadienio proga dovanų gavo pirmąsias pamokas. Užėjo į „Noriu groti“ studiją ir liko ilgam…
Mokintis ne visada būna lengva. Paulius išskiria dvi to priežastis: užimtas laisvalaikis ir noras išmokti kuo greičiau. Paaiškina: „Kažkada buvo sunku akordus spaust, o dabar – ritmą valdyt. Kuo daugiau moki, tuo daugiau nemoki“. Gitaros studijoje galima mokytis ir individualiai, ir grupėmis: Paulius groja su draugu. Pats teigia, kad taip esą pigiau ir smagiau, nes galima pagrot kartu, pavyzdžiui, vienas – melodiją, kitas – ritmo partiją. Susigrojimas praverčia ir muzikuojant draugų rate.
Gitaros mokytojai akcentuoja, kad norint mokytis efektyviai, reikia nemažai laiko gitarai skirti namuose. Tiesa, Pauliui tai ne visada pavyksta, tačiau jis džiaugiasi, kad per pamokas informacijos vis tiek gauna daug, kurią paskui panaudoja, stengiasi pritaikyti. „Būna kartais, kad mokaisi, mokaisi, o viskas, pasirodo, yra paprasčiau, negu galvojai“, – apie mokymosi groti procesą pasakoja Paulius.
Muzikai palankios sąlygos yra ir Pauliaus darbe. Vaikinas pasakoja, kad anksčiau jų kompanijoje buvo susikūrusi grupė, kuri, dalyvaudama „Eurovizijos“ atrankoje, laimėjo net 4-tą vietą. Lig šiol darbovietėje yra išlikusi nenaudojama salė, kurioje laisvu metu galima repetuoti.
Paulius teigia, kad jo grojama muzika panaši į tą, kurios klausosi: šiuo metu jam ypač patinka imponuoja bossa nova stilius, Marijonas Mikutavičius, iš užsieniečių – Graffiti6, Charlie Winston, Jason Mraz.
Kokios nuomonės Paulius apie savo gitaros mokytoją? „Iš tikrųjų labai daug ir kantriai su mumis dirba, dažnai pasiliekam ir pasibaigus pamokos laikui. Šiaip sutariam gerai, vienas kitą suprantam – tas labai svarbu. Mes su kolega Gyčiu (Paulius pamokas lanko duetu – red.) labai vertinam mums skiriamą laiką ir atsidavimą.“ – sako jis. Darius Gylys, Pauliaus mokytojas, priduria: „Esminis dalykas – nuotaika pamokų metu. Kuo mokiniai atviresni, atsipalaidavę, tuo smagiau dirbti ir greičiau pasiekiame apčiuopiamų rezultatų“.
„Noriu groti“ studija suteikia savo mokiniams laisvę patiems rinktis ne tik pamokų laiką dienomis ir vakarais, bet ir mokytojus. „Pastebėjome, kad nuo užsimezgusio ryšio tarp mokytojo ir mokinių priklauso, kaip sparčiai mokiniai progresuos. Mokiniai labai skirtingi, su skirtinga gyvenimo patirtimi ir lūkesčiais, skirtingais muzikiniais pomėgiais. Gitaros mokytojai stengiasi užsitarnauti mokinių pasitikėjimą, o mokiniai – pasirinkti tokį mokytoją, su kuriuo leisti laiką būtų smagiausia“, – sakė D. Gylys.
Nepaisydamas spartaus muzikinio progreso, Paulius pripažįsta, kad lipti į sceną lipti jam dar ankstoka. Užtat nuoširdžiai skatina griebti gitarą tuos, kurie nesiryžta pradėti groti. „Tiesiog reikia pradėti, po to viskas vyksta savaime. Reikia žengti tą pirmą žingsnelį, ir viskas!“, – patirtimi dalinasi Paulius. Ir primena, kad „galima tiesiog pabandyt, jeigu pajusi, kad ne tau – gali mesti.“
Bet retas, pamėginęs brazdinti gitara, neužsikabina. Galbūt pamėginsite ir jūs? Kol svarstote, pasižiūrėkite vaizdo įrašą iš Pauliaus pamokos.