Mokantis groti gitara Giedriui motyvacijos neleidžia prarasti ir griežta mokytoja

Mėnesio gitaristo rubrikoje pristatome naujausią herojų – Giedrių. Į „Noriu Groti“ studiją gitaristas atsineša savo elektrinę gitarą ir netrukus pademonstruoja per ne vienerius metus sukauptas žinias ir įgūdžius – klausytis vienas malonumas!

Kaip ir daugumai muzikos mylėtojų, Giedriui noras groti gitara įsižiebė paauglystėje, tačiau šį norą kuriam laikui teko atidėti, mat namie buvo tik akordeonas, taigi beliko groti juo arba negroti visai. Tačiau porą savaičių pagrojęs akordeonu suprato, kad šis instrumentas vis dėlto ne jam. Na o prie savo svajonės groti gitara sugrįžti pavyko studentavimo laikais susitaupius pirmajai gitarai.

Mokytis groti Giedrius pradėjo savarankiškai. „Trys pagrindiniai akordai ir visos dainos“, – šypsosi mėnesio gitaristas. Tačiau trijų akordų užteko tik iš pražių, po kiek laiko mėgstamoms dainoms sugroti pradėjo trūkti žinių, įgūdžių. Tada ir nusprendė kreiptis pagalbos į profesionalius mokytojus. Idealių rezultatų visada siekiantis Giedrius prisipažįsta, kad jo grojimo technika šiek tiek „šlubuoja” (nors mes to visai nepastebime). „Gal dėl to, kad iš pat pradžių nepradėjau mokytis pas mokytojus“, – svarsto vyras.

Gitaristas neslepia, kad išsaugoti motyvaciją ne visada būna lengva – kartais būni pavargęs, nenori net gitaros į rankas imti, bet ateini į pamoką ir nuotaika pasitaiso, vėl norisi groti. Motyvacijos prarasti neleidžia ir Giedriaus mokytoja Kristina, žinanti, kada reikia padrąsinti, o kada pasitelkti griežtumą, kurio, anot paties mokinio, jam neretai prireikia.

Per pamoką įgytas žinias Giedrius pritaiko grodamas grupėje, tačiau paklaustas apie tai kuklinasi – sako, kad dar daug ko reikia išmokti: kartais trūksta greičio, kartais – technikos. Grojimas grupėje jam tiesiog smagus laisvalaikio leidimo būdas, tačiau jei kas pakviečia pagroti vakarėlyje, mielai sutinka. Į klausimą, ar nekuria savo dainų, atsako, kad dar anksti – pirmiausia reikia išmokti groti kitų kūrinius, patobulėti, nes kurti muzikos iš banalių tekstų ir trijų akordų nesinori.

Na o kokią gi muziką mėgsta groti Giedrius? Pats mokinys sako, kad laikui bėgant keičiasi ir muzikos skonis, ir norai. Anksčiau užtekdavo „power“ akordų, o dabar norisi ir kokių nors įdomesnių ritmų, sudėtingesnių kūrinių. Jau išbandyta nemažai muzikos stilių: nuo lengvo džiazo, bliuzo iki sunkaus roko. Vis dėlto artimiausias Giedriaus tikslas yra išmokti groti Guns N‘ Roses kūrinius, kas, anot jo paties, yra nelengva užduotis. „Ten yra ką groti…“, – susimąstęs šypteli mėnesio gitaristas.

Taigi linkime Giedriui atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų, o jis pats visus dvejotojus ragina kuo greičiau čiupti gitaras ir pradėti mokytis, kol dar yra noro ir laiko.

Written by