Tomas. Muzika įkvepia drąsiems poelgiams.

 

Sveikiname visus su jau vis greičiau įsibėgėjančiais mokslo metais! Naujų iššūkių, motyvuojančių tikslų ir, be jokios abejonės, smagaus grojimo! Atėjus naujam sezonui skubame pristatyti ir naują herojų, kuris tikrai įkvėps visus svajojančius, tačiau taip ir nedrįstančius pradėti mokytis groti gitara.

Tai – Tomas. Kaip ir daugelis, savo grojimo kelią jis pradėjo nuo paprastos akustinės gitaros. Pirmą kartą vaikinas šį šešiastygį instrumentą paėmė į rankas nieko per daug nesitikėdamas – tik iš smalsumo, o šiandien jau groja mėgstamiausių savo atlikėjų kūrinius, kuriais kažkada tik žavėdavosi. Tomas prisipažįsta, kad pirmi bandymai groti savarankiškai nebuvo nuoseklūs ir neatnešė norimų rezultatų, todėl jis nusprendė lankyti gitaros pamokas. Kiek pagalvojęs vaikinas suskaičiuoja jog jau trečius metus varsto studijos duris ir tęsia mokslus pas mokytoją Kristiną. Tomas šypteli, kad mokytoja reikli: „Kartais grodamas pats sau nematai arba nenori matyti tam tikrų klaidų, bet per pamokas VISKĄ išsiaiškini ir pasidaro aiškiau, kaip reikia groti.”

Šiandien Tomas jau puikiai groja ne tik akustine, bet ir elektrine gitara, tačiau Kristina prasitaria, kad į klausimą „kaip tau sekasi groti” Tomas dažniausiai atsako vis dar taip pat – kukliai ir per daug nedaugžodžiaudamas: “Šią savaitę grojau, manau, kad reikia groti dar daugiau.” Tomas pasakoja, kad jį visada žavėjo elektrinių gitarų skambesys, todėl prieš porą metų vaikinas metė sau iššūkį ir pasiryžo įvaldyti ir elektinės gitaros grojimo subtilybes. Euforiją tuomet keitė nelengvas darbas, o darbą džiaugsmas, kad pavyko patobulėti. Reikėjo ne tik išmokti elektrinėms gitaroms būdingos grojimo technikos, bet ir naudotis garso aparatūra.

„Tai nesibaigiantis ir daugiasluoksnis procesas”, – pastebi mūsų herojus, o ieškantiems lengviausių kelių ir manantiems, kad elektrine gitara groti yra paprasčiau, Tomas sako: „Galų gale vis tiek gitara – ji pati negroja.” 🙂

Pašnekovas pasakoja, kad mokydamasis sudėtingus kūrinius jis nepamiršta pagroti ir gerokai paprastesnių, tačiau širdžiai mielų dainų: „Dėl pačių rezultatų. Jų irgi kartais tenka palaukti. Atrodo groji groji ir niekas nevyksta.“ Čia pat herojus priduria, kad tuomet į pagalbą ateina įrašai: „Palyginus, kaip grojau prieš pusmetį ir dabar, skirtumas dažniausiai būna akivaizdus.” Kažkada pats, be jokių didelių užmojų pradėjęs groti Tomas, dabar vis dažniau prasitaria, kad norėtų rasti bendraminčių, su kuriais norėtų pagroti grupėje, o visus norinčius pradėti mokytis groti Tomas padrąsina sakydamas: „Niekada nėra vėlu pradėti, svarbiausia – pradėti!”

Written by